Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Blog

Prečo preferovať mastencové pece

Aj vy stále premýšľate, či si zaobstarať kozub, pec či kachle? Potom by ste mali vedieť, že práve prírodný mastenec je tou najlepšou voľbou.

Zistiť viac »


Akumulačné pece Karelia – moderný dizajn a tradícia

K rodinnému alebo víkendovému domu si automaticky priraďujeme aj modernú pec, vďaka ktorej sa dá nielen ušetriť na vykurovaní, ale aj dotvoriť tú správnu atmosféru domova. Akumulačné pece Karelia patria medzi najobľúbenejšie a niet sa prečo diviť.

Zistiť viac »


Teplovodný systém Tulikivi W10

Zaujal vás dizajn a vykurovacie schopnosti mastencových akumulačných pecí Tulikivi? Potom sa vám zapáči aj myšlienka vďaka teplovodnému výmenníku priamo alebo prostredníctvom zmiešavacej nádrže dostať teplo vyprodukované v peci i do radiátorov či trubiek podlahového vykurovania. Umožní vám to teplovodný systém Tulikivi W10.

Zistiť viac »


Poznáte rozdiel medzi krbom a pecou?

V súčasnosti sa nám pojmy ako krby, pece, kachle dosť zlievajú, pretože máme pocit, že fungujú na rovnakom princípe. Naložíme ich palivom a potom oheň udržiavame, aby sme mali doma či na chate príjemne teplo. Ak však zháňate ideálne vykurovacie teleso pre vaše podmienky, treba si pojmy krb (kozub) a pec raz a navždy ujasniť.

Zistiť viac »


Pripravte chutné jedlá na nezávislom zdroji tepla

Nielen na víkendových chatách, ale často aj v moderných rodinných domoch vídať keramické pece, ktoré domácnosť vykúria, ale zároveň slúžia aj na prípravu jedál. Keramická pec s rúrou na pečenie poteší všetkých gurmánov.

Zistiť viac »


Drevo ako ekologický zdroj tepla vo vašom dome

Rozhodnúť sa pre vykurovanie drevom bol ten správny nápad. Jednak chránite životné prostredie, pretože drevo je obnoviteľný prírodný zdroj, a jednak dokážete ušetriť na vykurovaní. Viete však, ako drevom správne kúriť?

Zistiť viac »


Keramická pec Tulikivi je zdrojom jemného a príjemného tepla

Páčilo by sa vám do pece nakladať iba raz za deň, a pritom si užívať stále rovnako príjemné sálavé teplo? Takéto vykurovanie je nielen úsporné, ale ešte aj komfortné, a umožnia vám to jedinečné keramické pece Tulikivi.

Zistiť viac »


Vykúrte svoj domov krbovými pecami Tulikivi

Krbové pece či kachle predstavujú akýsi návrat do minulosti, no to sa rozhodne netýka dizajnu a výkonnosti výhrevných telies. Ak si prajete doma z času na čas vykúzliť čarovnú atmosféru pri blikajúcom ohni alebo vlastníte chatku, v ktorej sa zdržiavate počas víkendov, sú krbové pece Tulikivi tou správnou voľbou.

Zistiť viac »


Akumulačné pece dlho hrejú a neškodia zdraviu

Premýšľate, ako čo najefektívnejšie a najekonomickejšie vykúriť vašu domácnosť? Akumulačné pece sú správnym riešením. Vyrábajú sa s využitím prírodného kameňa, a keďže vykurujete drevom ako obnoviteľným zdrojom, zároveň ste šetrní k životnému prostrediu.

Zistiť viac »


Klasické akumulačné pece Tulikivi vytvoria u vás doma príjemnú atmosféru

Čo nový alebo zrekonštruovaný domček, to pec. Dnes sú tieto výhrevné telesá už také bežné ako v minulosti. Uvedomujeme si, že vykurovanie drevom je ekologické a ekonomické, no čo je ešte dôležitejšie, zdraviu neškodné a estetické! Preto sa čoraz väčšej pozornosti tešia klasické akumulačné pece z mastenca.

Zistiť viac »


Sporáky Tulikivi - mastencové vykurovanie s unikátnymi vlastnosťami

Aj vám sa páči návrat k tradičnej príprave jedál, ktorý je v súčasnosti taký moderný? Určite to neoľutujete ani vy. Jedlá pripravované na dreve získavajú špeciálnu chuť a vôňu, a navyše v domácnosti zavládne príjemné teplo. Sporáky na drevo Tulikivi si zamilujete doma i vo víkendových chatkách.

Zistiť viac »


Fínsky mastenec na peci, na podlahe i v saune

Vedeli ste, že mastenec má vynikajúcu tepelnú vodivosť, je pevný, no napriek tomu dobre spracovateľný? Ako vznikol, aké má mastenec využitie a prečo sa spoľahnúť na fínske mastencové pece, bude zaujímať každého, kto má záujem o rýchle a rovnomerné rozohriatie priestoru.

Zistiť viac »


Poznáte rozdiel medzi teplovzdušným a sálavým spôsobom vykurovania?

Vykurovať drevom je v súčasnosti nielen veľmi moderné, ale aj ekologické a cenovo výhodné. Keď vám však ide v prvom rade o vaše zdravie a efektívnosť vykurovania, treba si správne vybrať.

Teplovzdušné alebo sálavé vykurovanie?

Pozrime sa, ktorý spôsob vykurovania bude najvhodnejší pre vás.

Zistiť viac »


Kúrenie v mastencovej peci Tulikivi

Pri kúrení v  mastencových akumulačných peciach TULIKIVI je veľmi dôležité dodržať pravidlá obsluhy a kúrenia. V prípade, že tento postup dodržíte a pec budete obsluhovať správne, sa môžu naplno prejaviť jej technické parametre (výkon, akumulačná schopnosť, účinnosť a spotreba dreva), uvedené v certifikáte alebo návode na obsluhu.

Nesprávna obsluha môže spôsobiť nefunkčnosť pece, zanášanie spaľovacej komory a prieduchov sadzami, začmudenie dvierok, zníženie výkonu a akumulačnej schopnosti, prípadne zadymenie.

Zistiť viac »


Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk