Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Fínsky mastenec na peci, na podlahe i v saune

Vedeli ste, že mastenec má vynikajúcu tepelnú vodivosť, je pevný, no napriek tomu dobre spracovateľný? Ako vznikol, aké má mastenec využitie a prečo sa spoľahnúť na fínske mastencové pece, bude zaujímať každého, kto má záujem o rýchle a rovnomerné rozohriatie priestoru. 


Fínsky mastenec spod pravekých hôr

Trvalo milióny rokov, kým sa prúdy horúcej lávy pretransformovali vplyvom chemických reakcií z olivínu na serpentín a potom na mastenec. Mastenec (kameň) tvorí okrem mastenca aj magnezit, chlorit či magnetit. Dobre opracovateľný, ale zato dostatočne pevný mastenec plný minerálov zaujme okrem fantastickej tepelnej vodivosti aj svojím vzhľadom, pretože nie je pórovitý. Vďaka hustej štruktúre, extrémne vysokým teplotám a tlaku, pri ktorom mastenec vznikal, sa môžeme stopercentne spoľahnúť na to, že kde nie sú póry, tam nemá šancu ani vlhkosť.

Obľúbený je tiež pre svoju odolnosť voči chemických látkam – a tých vzniká neúrekom nielen pri vykurovaní, ale aj pri bežnom čistení. A hoci od zrodu mastenca prešlo množstvo času, stále sa v oblasti Fínska nachádza dostatok prirodzených zásob, ktoré môžu poslúžiť najmä v oblasti stavebníctva.Mastencové pece Tulikivi

Zaujal vás kameň, ktorý je pevný v ohybe, odolný voči teplu, vlhkosti a chemikáliám a ešte aj skvelo vyzerá? Fínsky mastenec môžete v rôznych dizajnových prevedeniach využiť ako obklad komínov, okolia vykurovacích telies, podklad pod pec, ako podlahu v prípade podlahového vykurovania i ako obklad či dlažbu v saunách a kúpeľniach, pretože je príjemne teplý navyše má aj protišmykové vlastnosti. Pre vynikajúcu tepelnú vodivosť je však obľúbený najmä ako súčasť pecí. A keď hovoríme o mastencoch ťažených vo Fínsku, nič iné ako fínska mastencová pec z toho ani vzniknúť nemôže.

Mastencové pece Tulikivi zapadnú do akéhokoľvek priestoru, pretože sa dajú navrhnúť aj na mieru, napríklad i podľa obrázka, ktorý ste našli na internete. Okrem moderného dizajnu vás zaujmú výhrevné vlastnosti takýchto telies. Nie je totiž kúrenie ako kúrenie. Fínska mastencová pec produkuje zdravé sálavé teplo, ktoré je vhodné pre alergikov aj astmatikov. Pri vykurovaní sa v miestnosti nevíri prach a teplo sa v prírodnom kameni dlho drží a preniká i do okolitých predmetov či do stien.

Výrobca mastencových pecí Tulikivi je najväčším výrobcom akumulačných pecí na svete a vo svojom remesle neustále napreduje. Aj vy môžete vykurovať efektívne a zdravo – bez suchého vzduchu či strachu dotknúť sa pece rukou.Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk