Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Akumulačné pece dlho hrejú a neškodia zdraviu

Premýšľate, ako čo najefektívnejšie a najekonomickejšie vykúriť vašu domácnosť? Akumulačné pece sú správnym riešením. Vyrábajú sa s využitím prírodného kameňa, a keďže vykurujete drevom ako obnoviteľným zdrojom, zároveň ste šetrní k životnému prostrediu. 


Moderná pec Tulikivi pre moderné domácnosti

Akumulačné pece sa dostávajú čoraz viac do popredia. Nielen preto, že produkujú zdravé sálavé teplo, ktoré vzduch nevysušuje, v miestnosti sa šíri rovnomerne a udrží sa dlhodobo ako na prírodnom kameni pece, tak i v múroch domu či okolitých predmetoch. Vykurovanie akumulačnými pecami je mimoriadne vhodné najmä do domácností, kde žijú alergici alebo astmatici.

Ak premýšľate o najlepšej peci pre vás, vyberte si značku Tulikivi. Vo výrobe akumulačných pecí je jednotkou na svetovom trhu. Mastenec tvoriaci povrch pecí sa ťaží vo Fínsku, kde je dostatočné množstvo zásob ešte na minimálne 60 rokov, no spoločnosť neprestajne hľadá nové náleziská. Moderné pece Tulikivi priestor vykúria a postarajú sa aj o jeho štýlovú stránku. V súčasnosti si môžete vyberať zo šiestich druhov akumulačných pecí s približne tisíckou rôznych prevedení. Tvar pece a jej dizajn závisí len od vášho vkusu.Prečo si vybrať akumulačnú pec z fínskeho mastenca

O najväčších výhodách akumulačných pecí sme si už čo-to povedali, ale pozrime sa ešte na ich materiálové prevedenie. Prírodný kameň mastenec vznikol pred miliónmi rokov. Musel znášať vysoké teploty a pôsobenie tlaku, a tak je dnes z neho ideálny partner pre Tulikivi pece. Zaujme vás jeho hladký povrch, ktorý nezdobia póry, ale takisto jeho pevnosť a tepelná vodivosť či zotrvačnosť. Práve pre absenciu pórov sa o fínskom mastenci chyruje, že vynikajúco odoláva vode a chemickým látkam. Jednoducho je jeho štruktúra natoľko pevná, že na peci pôsobí ako taký ochranný štít.

O modernú pec Tulikivi sa dokonca môžete oprieť, aj keď práve vykurujete, nehrozí vám žiadna popálenina, skôr iba hrejivý pocit pri srdci. Áno, to je to teplo domova, o akom ste vždy snili. A pokiaľ u vás doma behajú malé deti, túto vlastnosť pecí Tulikivi nesmierne oceníte.Vykurovanie pecami Tulikivi

Ako pri každom vykurovaní, aj v prípade akumulačných pecí treba vedieť, aké vlastnosti má mať drevo využívané na kúrenie. Dobre preschnuté, naštiepané približne na dĺžku 30 cm, čím sa zvyšuje akumulačná schopnosť pecí a redukuje sa spotreba paliva. Vykurujte podľa veľkosti a výkonu pece, a najlepšie je riadiť sa manuálom Tulikivi pece. Vďaka moderným mastencovým peciam spálite až o 80 % menej dreva v porovnaní s inými výhrevnými telesami. Akumulačné pece od výrobcu Tulikivi vám navyše garantujú úplne čisté horenie, bez dechtu a zápachu, a tiež možnosť nechať si vytvoriť pec na mieru.

Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk