Veľkosť pece

Tulikivi

 

Nech sú Vaše potreby na vykurovanie akékoľvek, my máme tú pravú pec.

Koľko krát za deň by ste chceli vo svojej peci kúriť? Na grafe dole je na porovnanie ukázané ako kúrite v tradičnej peci a v mastencovej peci Tulikivi. Príjemné sálavé teplo z akumulačnej pece Tulikivi sála po celý deň.

Tulikivi

Mastencová pec s menšou masou mastenca naakumuluje menej tepla a vychladne rýchlejšie, než večšia pec. Väčšia pec si uchová viac tepelnej energie, ktorá sa potom pomaly uvoľňuje do miestnosti a udržiava ju tak teplú po dlhý čas. Pec Tulikivi vždy s prehľadom tromfne iné pece na drevo, ktoré vydávajú teplo len na krátky čas.

 

V prvom príklade, malá pec Tulikivi dosiahne maximálny okamžitý výkon (3,5kW) približne po trojhodinovom kúrení. Takáto pec odovzdá cca.50% akumulovaného tepla v priebehu približne 11 hodín a 75% po 18 hodinách od začiaku kúrenia.

 

V druhom príklade, väčšia pec Tulikivi dosiahne maximálny okamžitý výkon (3,7kW) približne po piatich hodinách od začiatku kúrenia. Takýto model odovzdá 50% akumulovaného tepla v priebehu cca. 18 hodín a 75% akumulovaného tepla po 31 hodinách od začiatku kúrenia.