Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Klasické akumulačné pece Tulikivi vytvoria u vás doma príjemnú atmosféru

Čo nový alebo zrekonštruovaný domček, to pec. Dnes sú tieto výhrevné telesá už také bežné ako v minulosti. Uvedomujeme si, že vykurovanie drevom je ekologické a ekonomické, no čo je ešte dôležitejšie, zdraviu neškodné a estetické! Preto sa čoraz väčšej pozornosti tešia klasické akumulačné pece z mastenca. 

Ako sa kúri klasickou pecou

Keď je pec postavená odborne, nestane sa, že bude padať ako v známej slovenskej detskej pesničke. Základom odolnej pece je kvalitné materiálové prevedenie a v prípade klasických akumulačných pecí Tulikivi je táto podmienka splnená. Fínsky mastenec sa vo výrobe vykurovacích pecí osvedčil najlepšie, pretože sa dobre spracúva a je vynikajúco tepelne vodivý. Navyše má aj protišmykové vlastnosti, vďaka čomu nachádza využitie aj v saunách či kúpeľniach. V prípade akumulačných pecí Tulikivi je prítomnosť mastenca nevyhnutná na zabezpečenie hlavných bonusov sálavého vykurovania – priestor sa rozkúri rovnomerne, nevíri v ňom prach, a osoby, ktoré sedia najbližšie k peci, si užijú rovnako príjemné teplo ako tie, čo sedia najďalej od nej. Akumulačných pecí Tulikivi sa dokonca môžete dotknúť, a nepopálite sa. Preto sa k nim s obľubou pripájajú aj ďalšie komponenty, ako sú napr. mastencové lavice na sedenie. Čítať si knihu pri peci alebo tam oddychovať po náročnom pracovnom dni vás nabije pozitívnymi emóciami.

Akumulačné pece Tulikivi pre moderné aj tradičné obydlia

Je úplne jedno, či je vaša domácnosť vybavená extra moderne, alebo v nej prevláda tradičný duch. Medzi klasickými pecami nájdete množstvo typov, ktoré vám sadnú na mieru. Dizajn pece sa bude odvíjať od jej používania (väčšia na komplexné vykurovanie, menšia na príležitostné), jej umiestnenia (do rohu, s obojstranným ohniskom...) či typu dvierok. Klasické pece z mastenca vám garantujú, že vzduch v miestnosti nebude presušený a že vďaka využitiu moderných materiálov a technológií spotrebujete len minimum paliva a vyprodukujete minimum emisií. A práve toto je hlavný dôvod, prečo sa čoraz viac ľudí zaujíma o akumulačné pece Tuliviki.

Klasická pec podľa vlastného vkusu

Pri výbere akumulačnej pece značky Tulikivi môže každý klient prísť s vlastnými návrhmi o jej povrchovom či tvarovom spracovaní. Kým niekomu sa páčia rovné steny, iný dáva prednosť oblým rustikálnym tvarom a ozdobám, ktoré z pece vytvoria dizajnový prvok miestnosti. Hladký či neopracovaný povrch mastenca, ale i výška mastencovej pece sa podpíše pod to, akým dojmom priestor zapôsobí. Oheň tancujúci za dvierkami pece vo vás však vždy vyvolá pocity bezpečia a útulnosti.

Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk