Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Teplo akumulujúca pec

Systém protichodného prúdenia vzduchu

V peciach Tulikivi je použitý systém protichodného prúdenia vzduchu, ktorý sústredí tepelnú energiu z plynov z dymového kanála.

Pri horení dreva v komore sa rýchle dosiahnu vysoké teploty, ktoré ženú plyny z dymového kanála do hornej časti spaľovacej komory pod horný poklop. Horúce plyny sú potom vyvedené dole a von do bočných kanálov, kde sa teplo prepustí do vonkajších kameňov. Súčasne sa vzduch v miestnosti v blízkosti vonkajších stien pece zohreje a dvíha po povrchu kameňa v smere opačnom voči toku vzduchu smerom dole vo vnútri pece. Tieto dva protichodné prúdy vzduchu sa nazývajú protiprúd. Väčšina vytvoreného tepla sa rovnomerne odovzdá do miestnosti vo forme príjemného sálavého tepla.

Image description

Drevo v komore horí rýchlo a účinne a pevná masa Tulikivi rýchle akumuluje teplo. Pár krát do pece priložíte a postačí to na vykúnie ktorejkoľvek miestnostiĺ a teplo sa bude uvoľňovať až po ďalších 24 hodín či viac.

V peci Tulikivi sa neplytvá teplom alebo drevom ako v normálnych peciach alebo otvorených krboch, do ktorých je potrebné neustále prikladať drevo, aby oheň neuhasol.

Pece Tulikivi sú vybavené sadou pre vonkajší vzduch, napr. pre pasívne domy. Vzduchová hadica privádza spaľovací vzduch z vonku priamo do spaľovacej komory. Pri modeloch pecí z radov 1 a 2 je potrebný dodatčný adapter, kým pece z radu 3 môžu byť pripojené bez adaptéra.

Rúra na pečenie v peciach Tulikivi

V rúre Tulikivi je troche starého a veľa nového. Základná stavba rúry si ctí prácu starých majstrov remeselníkov. Ostatní výrobcovia nemajú tepelnú technológiu patentovanú Tulikivi, ktorá predstavuje úplne nový spôsob myslenia.

Pre rúru Tulikivi je potrebná len jedna prípojka dymový kanál namiesto tradičných dvoch. Je jedno, či kúrite drevom v komore pece alebo v rúre, celá rúra sa prehreje rovnomerne z hora na dol.

Image descriptionImage description

Rúra vykúrená drevom bude dlho a rovnomerne teplá.


Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk