Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Sporáky Tulikivi – mastencové vykurovanie s unikátnymi vlastnosťami

Aj vám sa páči návrat k tradičnej príprave jedál, ktorý je v súčasnosti taký moderný? Určite to neoľutujete ani vy. Jedlá pripravované na dreve získavajú špeciálnu chuť a vôňu, a navyše v domácnosti zavládne príjemné teplo. Sporáky na drevo Tulikivi si zamilujete doma i vo víkendových chatkách.

Ako sa varí so sporákom na drevo

Z detstva si to pamätá asi každý z nás, pretože väčšina detí do takýchto sporákov rada prikladala drevo. A hoci dnes sú už skôr muzeálnym kúskom alebo sa využívajú len pri zaváraní či pri domácich zabíjačkách, majú na trhu bratrancov, a to moderné mastencové sporáky na drevo. Ak ste si práve predstavili, že to u vás doma bude stále špinavé od popola a bude sa tam vznášať dym, nechajte minulosť minulosťou. Dnešné modely kuchynských sporákov sú o niečom inom. Sú to dizajnové prvky vašej kuchyne a veľmi ľahko sa používajú i udržiavajú. Mastencové sporáky na drevo majú vynikajúcu životnosť a sú zhotovené tak, aby sa dvierka ohniska len tak nezašpinili a aby aj do povetria odchádzalo iba minimum emisií. Poteší tiež nízka spotreba paliva a to, že okrem dreva možno pri varení využívať aj drevené brikety. V dnešnej dobe to zaváži, zvlášť s narastajúcimi cenami energií a plynu.

Kuchynské sporáky s rúrou na pečenie aj zakúria

Nielen varenie, ale aj prípravu jedla pečením si v mastencových sporákoch Tulikivi zamilujete. Predstavte si tú vôňu koláča, chleba či pečenej kačice. To už bude úplne iný kulinársky zážitok a vaši hostia si budú zaiste pochvaľovať. Menšie sporáky na drevo sú vhodné do menších priestorov, pretože teplo akumulujú „len“ približne 8 hodín, no tie väčšie si už trúfajú na väčšie priestory a zahrejú vás až na 14 hodín. Spojíte teda príjemné s užitočným – pripravíte si teplý obed, a ešte si doma alebo na chate aj zakúrite zdravým sálavým teplom z mastencového kuchynského sporáka. Miestnosť bude rozkúrená rovnomerne, vzduch nebude presušený ani zaprášený. Ideálne riešenie, ak sa u vás doma pohybujú aj alergici.

Sporáky Tulikivi ohúria dizajnom aj výkonom

Ak má byť váš nový sporák na drevo krásny a výkonný po mnohé roky, potom treba hľadať produkty s dobrou výdržou a nadčasovým dizajnom. Mastencové sporáky Tulikivi zaujmú všetkých, pre ktorých je varenie pôžitkom. Praskanie dreva a tanec plamienkov poteší tých, ktorí varenie pozorujú z diaľky a vyhrievajú sa pri šálke čaju. Teplo vyžarujúce z mastenca sa bude dať zniesť, aj keď stojíte pri kuchynskom sporáku a miešate pokrmy, pretože v prírodnom kameni sa rozloží rovnomerne a odtiaľ stúpa do priestoru. Vyberte si preferovanú veľkosť a dizajn, a sporák Tulikivi s rúrou na pečenie daruje vašej domácnosti nový šmrnc.

Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk