Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Teplovodný systém Tulikivi W10

Zaujal vás dizajn a vykurovacie schopnosti mastencových akumulačných pecí Tulikivi? Potom sa vám zapáči aj myšlienka vďaka teplovodnému výmenníku priamo alebo prostredníctvom zmiešavacej nádrže dostať teplo vyprodukované v peci i do radiátorov či trubiek podlahového vykurovania. Umožní vám to teplovodný systém Tulikivi W10. 


Dvojnásobná radosť z mastencovej pece

Ak ste sa rozhodli pre využívanie akumulačných pecí Tulikivi, pravdepodobne za tým stála túžba vykurovať efektívne, šetrne k životnému prostrediu a financiám, pohodlne a zdravo. Áno, mastencové pece Tulikivi vám všetky tieto výhody skutočne prinášajú, no predstavte si, že by ešte obsahovali aj teplovodný výmenník, a to aj napriek tomu, že v nich nie je prítomná krbová vložka. Vďaka nemu by ste mohli pecou ohrievať i vodu v radiátoroch či si užiť teplo pod nohami. Určite vás očarilo, že tak budete môcť svoju mastencovú pec využívať plnohodnotne a celú vykurovaciu sezónu. Naše pece Tulikivi budú v tom prípade predstavovať hlavný zdroj vykurovania vo vašom príbytku a ušetríte vďaka nim na energiách.

Ako funguje teplovodný systém Tulikivi W10

Každá mastencová pec má svoj vonkajší a vnútorný plášť. Do priestoru medzi nimi bol zapasovaný vysoko funkčný a dlhotrvácny teplovodný výmenník. Predstaviť si ho môžete ako takú krabičku z hliníkových plátov, ktoré sú poprepletané medenými rúrkami. Odkiaľ výmenník nasáva teplo? Spaliny to určite nebudú. Vzhľadom sa svoje pôsobisko a materiálové prevedenie dokáže teplo nabrať z komory medzi vnútorným a vonkajším mastencovým plášťom pece a teplú vodu ohrieva ešte dlho potom, ako pec vyhasne. To znamená, že ak vám pec počas noci vyhasne, ráno sa stále môžete tešiť z teplých radiátorov alebo rúrok pod podlahou, voda vo výmenníku vydrží byť teplá až 12 hodín. Teplovodný systém Tulikivi W10 vám umožní veľmi presne vypočítať, akú výkonnosť vám v rámci systému vykurovania prinesie pec s výmenníkom a jeho súčasťou je aj regulačná jednotka.

Teplo sa v teplovodnom systéme delí pre vodu a pre pec

Ak sa rozhodnete pre akumulačnú mastencovú pec s výmenníkom, mali by ste vedieť, že nie všetko teplo, ktoré pec vyprodukuje, bude sálať do ovzdušia. Takmer polovica tepla (40%) sa odovzdá vode a 60 % mastencu. Tým sa teda zníži povrchová teplota pece a mierne aj doba vyžarovania akumulovaného tepla . To nech vás ale neodradí, pretože napojením pece na teplovodný systém si zároveň užívate aj teplo z iných zdrojov.

Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk