Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Navrhnite si ideálnu pec podľa svojho štýlu a preferencií

V domácnosti si vieme navrhnúť na mieru takmer všetko – podlahy, obklady, nábytok a jeho rozmiestnenie, bytové doplnky. A bola by veľká škoda, keby nám takáto voľnosť výberu neprislúchala napríklad aj pri výbere pecí. Vlastniť kvalitnú pec je investícia, a ak sa nám má celé tie roky páčiť a vyhovovať aj po funkčnej stránke, jednoznačne treba hľadať firmy, ktoré vám umožnia navrhnúť si pec na mieru. 

Aké sú výhody pecí vyrobených na mieru

Jedna vec je vykurovať ekonomicky a ekologicky, a tá druhá, či nám pohľad na našu pec robí radosť a jej obsluha nespôsobuje zbytočné vrásky. Veď to určite poznáte od vašich známych alebo ste si spomenuli na vašu starú pec – príliš časté nakladanie, večne špinavé dvierka ohniska, nedokonalé spaľovanie, nečistoty všade naokolo. A efektivita vykurovania? Slabota. Aby ste sa tomu v budúcnosti vyhli a zbytočne si o vykurovaní drevom nerobili zlú mienku, treba sa pozerať po kvalitných produktoch s dobrými referenciami. Prečo chcete vykurovať pecou? Len pre efekt, dosiahnutie romantickej atmosféry, alebo pecou ako primárnym zdrojom tepla chcete vykurovať obydlie celú zimu? Plánujete v peci aj pripravovať jedlá, zohriať vodu v radiátoroch či podlahových trubkách, alebo si pri peci dokonca aj posedieť pri dobrej knihe?

Keď sa rozhodnete pre vytvorenie pece na mieru, všetky vaše túžby môžu byť vypočuté. O pec sa môžete oprieť, a nepopálite sa. Pripravíte chutné pokrmy priamo pred očami svojich hostí, zdravým sálavým teplom vykúrite na dlhú dobu priestor, v ktorom žijú aj alergici. Žiadne vírenie prachu, časté prikladanie do ohňa ani zadymenie miestnosti. Ak si vyberiete kvalitnú mastencovú pec, aj vy sa budete usmievať ako tí ľudia pri luxusných peciach v časopisoch.

Keď vám pri pohľade na pec padne sánka

Každý, kto už dlhšie premýšľa o peci, ktorá by jeho vkusu i potrebám sadla presne na mieru, určite prelistoval už množstvo časopisov o interiérovom dizajne či si hľadal nejaké obrázky a informácie o produktoch aj na internete. Fantázia nepozná hraníc ani pri navrhovaní pecí na mieru. Stačí mať pred očami tvar pece, predstavu, či má byť minimalistická alebo rustikálna, oblá alebo hranatá, s obojstranným ohniskom alebo rúrou na pečenie, a už len navrhnúť takú pec, ktorá by zodpovedala vašim nárokom na teplo, typu stavby, no napríklad aj vašim úsporám. Pec, ktorú si dáte zhotoviť na mieru, môže tvoriť aj akúsi priečku medzi dvoma miestnosťami, môže byť hladká i štruktúrovaná či dokonca vyzerať ako veľký neopracovaný kamenný útvar. Preto si ľahko nájdete pec vhodnú do moderného príbytku i do tradičnej chatky.

Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk