Logo Tulikivi
Telefón : +421 904 945 888, Email: info@talc.sk
Telefón : +421 904 945 888,
Email: info@talc.sk

Modelový rad Tulikivi Salvo & Salvo S

Salvo je mohutnejšou podobou pece Lampo so zaoblenými hranami. Veľké presklenie ohniska a elegantný vzhľad robia pec Salvo veľmi atraktívnou. Pec Salvo je dostupná v užšej (780mm) variante v dvoch výškových prevedeniach a v širšej (1100mm) variante v troch výškových prevedeniach. Masívne mastencové jadro jej dáva unikátnu akumulačnú schopnosť so sálaním tepla viac ako 30 hodín. Na dvierkach ohniska je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy. V ponuke sú tri povrchové úpravy Classic – hladký mastencový povrch, Classic + Grafia a Classic + Nobile – mastencové bloky na priečelí sú opracované špeciálnou technológiou v kombinácií s hladkým mastencovým povrchom. Na kúrenie je možné použiť drevo, brikety a pelety. Do pecí Salvo sa môže zabudovať teplovodný výmenník, ktorý sa môže pripojiť na centrálny systém kúrenia a tým sa pec stáva hlavným zdrojom tepla. K dispozícií je aj nerezový rošt, ktorý sa po dohorení vkladá do ohniska a na ktorom sa dajú pripraviť chutné pokrmy. Všetky modely sa dajú realizovať s pripojením na externý prívod vzduchu a rovnako aj s prívodom vzduchu z interiéru.


Varianty modelového radu Salvo & Salvo S


Kolekcia Tulikivi Karelia

Karelia sú elegantné a inteligentné akumulačné mastencové pece perfektne sa hodiace do nízkoenergetických a pasívnych domov. Vzhľad pecí Karelia je moderný s veľkým presklením ohniska. Táto kolekcia má dvierka ohniska s bezpečným, odvetraným dvojitým sklom, vyvinutým spoločnosťou Tulikivi. Atraktívnosť kolekcie Karelia je zabezpečná variabilitou povrchového prevedenia, možnosťou voľby rôznych výšok jednotlivých modelov ako aj možnosťou obojstranného presklenia ohniska.

Mastencové pece z tejto skupiny je možné napojiť na systém teplovodného kúrenia. Kúrenie v peciach Tulikivi kolekcie Karelia je veľmi jednoduché a kúriť v nich je možné nielen drevom, drevenými briketami ale dokonca aj drevenými peletami. Inovatívna technológia spaľovania zaisťuje, že pece Tulikivi dosahujú vysokú účinnosť a rovnomerné odovzdávanie tepla pri malej spotrebe dreva. Štýlové akumulačné pece spĺňajú tie najprísnejšie svetové emisné normy.


Možnosti kolekcie Tulikivi Karelia

Mastencová pec Tulikivi Koli 21 Grafia

Koli & Koli S

Koli je moderná pec s pravouhlými tvarmi a vertikálne uloženými dvierkami ohniska s dvojitým presklením. Pec Koli je dostupná v užšej variante v dvoch výškových prevedeniach a v širšej variante, v troch výškových variantoch. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy kameňa.

Koli je moderná a elegantná pec obľúbená u zákazníkov vyhľadávajúcich menšie pece z kolekcie Karelia. Má vertikálne dvierka a pravouhlé tvary. Pec Koli je dostupná v užšej variante v dvoch výškových prevedeniach a v širšej variante, ktorá využíva celú mastencovú masu pre akumuláciu tepla v troch výškových variantoch. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy kameňa.

zistiť viac »
Koli & Koli S
Mastencová pec Tulikivi Raita S 18 Nobile

Raita & Raita S

Raita je najobľúbenejšia pec z kolekcie Karelia. Veľké presklenie ohniska, moderný vzhľad, masívne bloky mastenca s minimálnym počtom spojov ju robia veľmi atraktívnou. Pec Raita je dostupná v užšej verzii v dvoch výškových prevedeniach a v širšej verzii v troch výškových prevedeniach. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy kameňa.

Raita je najobľúbenejšia pec z kolekcie Karelia. Veľké presklenie ohniska, moderný vzhľad, masívne bloky mastenca s minimálnym počtom spojov ju robia veľmi atraktívnou a žiadanou. Pec Raita je dostupná v užšej (800mm) variante v dvoch výškových prevedeniach a v širšej (1100mm) variante v troch výškových prevedeniach. Širšia varianta je v ponuke aj vo verzii TRIO, ktorá má delené priečelie súbežne s dvierkami. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy kameňa.

zistiť viac »
Raita & Raita S
Mastencová pec Tulikivi Lampo S 18 Classic

Lampo & Lampo S

Lampo je rozmerovo a výkonovo rovnaká pec ako Koli. Od pece Koli sa líši čiastočne vzhľadom, keďže má zaoblené rohy podobne ako pec Salvo. Pec Koli je dostupná v užšej verzii v dvoch výškových prevedeniach a v širšej)verzii v troch výškových variantoch. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy.

Lampo je rozmerovo a výkonovo rovnaká pec ako Koli. Od pece Koli sa líši čiastočne vzhľadom, keďže má zaoblené rohy podobne ako pec Salvo. Pec Koli je dostupná v užšej (630mm) verzii v dvoch výškových prevedeniach a v širšej (950mm)verzii, ktorá využíva celú mastencovú masu pre akumuláciu tepla v troch výškových variantoch. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy, ktoré pridávajú tomuto modelu na atraktivite.

zistiť viac »
Lampo & Lampo S
Mastencová pec Tulikivi Salvo S 18 Grafia

Salvo & Salvo S

Salvo je mohutnejšou podobou pece Lampo so zaoblenými hranami. Veľké presklenie ohniska a možnosť voľby rôznych povrchových úprav ju robia veľmi elegantnou a atraktívnou. Pec Salvo je dostupná v užšej verzii v dvoch výškových prevedeniach a v širšej verzii v troch výškových prevedeniach.

Salvo je mohutnejšou podobou pece Lampo so zaoblenými hranami. Veľké presklenie ohniska a možnosť voľby rôznych povrchových úprav ju robia veľmi elegantnou a atraktívnou. Pec Salvo je dostupná v užšej (780mm) variante v dvoch výškových prevedeniach a v širšej (1100mm) variante v troch výškových prevedeniach. Masívne mastencové jadro jej dáva unikátnu akumulačnú schopnosť so sálaním tepla viac ako 30 hodín. Na dvierkach ohniska je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy.

zistiť viac »
Salvo & Salvo S
Mastencová pec Tulikivi Kelva S 18 Grafia

Kelva S

Kelva S má vďaka rozšírenej spodnej časti pod ohniskom a kónicky zakončenej vrchnej časti rustikálny vzhľad, pripomínajúci pôvodný vzhľad akumulačných pecí. Rohy na peci sú zaoblené a dvierka ohniska sú uložené vertikálne. V ponuke sú dve výškové prevedenia a až päť rôznych kombinácií povrchových úprav.

Kelva S má vďaka rozšírenej spodnej časti pod ohniskom a kónicky zakončenej vrchnej časti rustikálny vzhľad, pripomínajúci pôvodný vzhľad akumulačných pecí. Rohy na peci sú zaoblené a dvierka ohniska sú uložené vertikálne. Celý model vďaka tomu pôsobí veľmi zaujímavo. V ponuke sú dve výškové prevedenia a až štyri rôzne kombinácie povrchových úprav. Vertikálne pásy okolo ohniska môžu byť urobené z lámaného kameňa, alebo s povrchovou úpravou Grafia, Nobile a Unica. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy.

zistiť viac »
Kelva S
Mastencová pec Laivo S 18 Classic

Laivo S

Laivo S je so svojím rustikálnym vzhľadom podobná modelu Kelva S líši sa však šírkou, váhou, rozmerom a veľkosťou ohniska. Rohy na peci sú zaoblené a dvierka ohniska sú uložené vertikálne. V ponuke sú dve výškové prevedenia a až päť rôznych kombinácií povrchových úprav.

Laivo S je so svojím rustikálnym vzhľadom podobná modelu Kelva S líši sa však šírkou, váhou, rozmerom a veľkosťou ohniska. Vďaka úzkym dielom po stranách ohniska vynikne veľkosť presklenia ohniska čím pôsobí dominantne. V ponuke sú dve výškové prevedenia a až štyri rôzne kombinácie povrchových úprav. Vertikálne pásy okolo ohniska môžu byť urobené z lámaného kameňa, alebo s povrchovou úpravou Grafia, Nobile a Unica. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy.

zistiť viac »
Laivo S
Mastencová pec Tulikivi Otra 18 Natural

Otra

Otra je mohutná mastencová pec v rustikálnom dizajne s oblými rohmi, rozšírenou spodnou časťou pod ohniskom a s presadenou rímsou na vrchu. Dvierka ohniska sú s dvojitým vertikálnym presklením. V ponuke sú tri výškové prevedenia a až štyri rôzne kombinácie povrchových úprav.

Otra je mohutná mastencová pec v rustikálnom dizajne s oblými rohmi, rozšírenou spodnou časťou pod ohniskom a s presadenou rímsou na vrchu. Na rozdiel od pece Akko je užšia a má vertikálne presklenie ohniska. Teplo dokáže akumulovať celou svojou výškou. V ponuke sú tri výškové prevedenia a až štyri rôzne kombinácie povrchových úprav. Vertikálne pásy okolo ohniska môžu byť urobené z lámaného kameňa, alebo s povrchovou úpravou Grafia, Nobile a Unica. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy.

zistiť viac »
Otra
Mastencová pec Tulikivi Akko 18 Classic

Akko

Členitá podstava, výrazná rímsa pod ohniskom, zaoblená vrchná platňa a oblé rohy, dávajú peci Akko nádherný rustikálny vzhľad. Veľké štvorcové presklenie dvierok ohniska, umožňujú krásny pohľad na hru plameňov. V ponuke sú tri výškové prevedenia a až štyri rôzne kombinácie povrchových úprav.

Členitá podstava, výrazná rímsa pod ohniskom, zaoblená vrchná platňa a oblé rohy, dávajú peci Akko nádherný rustikálny vzhľad. Veľké štvorcové presklenie dvierok ohniska, umožňujú krásny pohľad na hru plameňov. V ponuke sú tri výškové prevedenia a až štyri rôzne kombinácie povrchových úprav. Vertikálne pásy okolo ohniska môžu byť urobené z lámaného kameňa, alebo s povrchovou úpravou Grafia, Nobile alebo Unica. Na dvierkach ohniska je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy.

zistiť viac »
Akko
Mastencová pec Tulikivi Saramo 18 Nobile

Saramo & Saramo S

Saramo je masívna akumulačná pec, ktorá bude dominantou moderne ladených interiérov. Je dostupná v užšej verzii v dvoch výškových prevedeniach a v širšej verzii v troch výškových prevedeniach. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne domy. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy kameňa.

Saramo je masívna akumulačná pec, ktorá bude dominantou moderne ladených interiérov. Je určená do stredne veľkých a veľkých priestorov, alebo otvorených galérií. Má veľké obdĺžnikové presklenie ohniska a moderný dizajn. Pec Saramo je dostupná v užšej (950mm) variante v dvoch výškových prevedeniach a v širšej (1250mm) variante v troch výškových prevedeniach. Na dvierkach je dvojité presklenie a menovitý výkon je vhodný aj pre pasívne a nízkoenergetické domy. Na výber sú dostupné štyri povrchové úpravy kameňa.

zistiť viac »
Saramo & Saramo S
Mastencová pec Tulikivi Petro 15 Unica

Petro

Petro je najnovšia pec zo série Karelia. Rohové presklenie ohniska umožňuje pohľad na hru plameňov zo všetkých uhlov miestnosti. Minimum spojov a veľké presklenie upúta pozornosť každého.

Požiadavku navrhnúť akumulačnú protiprúdnu pec bez krbovej vložky, ale s rohovým presklením ohniska, riešili technici Tulikivi niekoľko rokov, a v roku 2021 prichádza na trh Petro, prvá masívna akumulačná pec svojho druhu s rohovým presklením ohniska. Petro je možné umiestniť do ktorejkoľvek časti miestnosti, keďže presklenie ohniska môže byť ako do ľavej tak aj do pravej strany pece. Petro vďaka svojej konštrukcii dosahuje akumulačnú schopnosť viac ako 40 hodín. Petro je dostupná v troch výškových prevedeniach a v štyroch možných povrchových úpravách.

zistiť viac »
Petro

Sídlo a showroom Podbrezová

TALC s.r.o.,
Štiavnička 673/77,
976 81 Podbrezová

Telefón:
+421 904 945 888
+421 904 945 777

Email:
info@talc.sk

Showroom Pezinok

TALC s.r.o.,
Bernolákova 2,
902 01 Pezinok

Telefón:
+421 911 673 771
+421 904 945 888

Email:
info-ba@talc.sk