Marmox THERMOBLOCK® - vlastnosti

MARMOX Thermoblock

Okrem výnimočných tepelno izolačných vlastností
Marmox THERMOBLOCK® ...

Zabraňuje kondenzácii a vzniku plesní

Súčasné požiadavky na zvýšenú tepelnú izoláciu stien, môžu niekedy zvýšiť riziko povrchovej kondenzácie a tak podporiť vznik plesní. fRSI je výpočtom zistený rizikový faktor a pre predchádzanie rizika rastu plesní táto hodnota by mala byť vždy vyššia ako 0,75. Pre typické konštrukcie, s použitím Marmox THERMOBLOCK® v základoch stien, s akreditovanými stavebnými údajmi, bola vypočítaná hodnota fRSI = 0,87. Táto hodnota ukazuje, že Marmox THERMOBLOCK® bude prínosom pri redukcii rizika vzniku plesní.

Je nosný prvok, s vysokou pevnosťou v tlaku

Tvárnica Marmox THERMOBLOCK® je dostatočne pevná, aby byť mohla byť použitá v nosných konštrukciách. Deklarovaná pevnosť v tlaku u Marmox THERMOBLOCK® (EN 772-1) je vyššia ako pri väčšine pórobetónových tvárnic. V dôsledku toho, Marmox THERMOBLOCK® môže nahradiť akýkoľvek murársky prvok o sile až 9N/mm2 . Je vhodná na použitie pri nosných aj nenosných priečkach pri max. 3 poschodovom dome.

Predstavuje jednoduchú montáž a ľahkú manipuláciu

Správnu pozíciu Marmox THERMOBLOCK® zabezpečuje systém polodrážkového spoja. Ten sa spája pomocou Marmox Multibond alebo akéhokoľvek akrylového lepidla aby sa zabezpečila vodeodolnosť celku. Pri montáži sa používa klasická stavebná malta, môže sa rezať podľa potreby. Tvárnica Marmox THERMOBLOCK® je ľahká, jej priemerná hmotnosť je 300kg/m3 , čo predstavuje jednoduchú manipuláciu a montáž.

Je použiteľná pre všetky druhy a rozmery tehál či tvárnic

Keďže Marmox THERMOBLOCK® nevyžaduje špeciálne použitie, je vhodná pre rôzne druhy tehál či kvádrov. Marmox THERMOBLOCK® je vyrábaná v rôznych šírkach, aby tvorila spodnú vrstvu v rovnakej šírke ako ostatné murivo. V prípade požiadaviek, je možná výroba aj neštandardných rozmerov. Viac informácii o rozmeroch nájdete tu:

Je vodeodolná

Marmox THERMOBLOCK® je vyrábaná z materiálov, ktoré sú vodeodpudivé. Priemerná absorbcia vody je 2,2%. Nie je však vhodné Marmox THERMOBLOCK® použiť ako náhradu hydroizolácie. V tomto prípade sa pokladá buď nad alebo pod vrstvu hydroizolácie. Na rozdiel od penového skla jej použitie je vhodné aj pre oblasti s vysokou hladinou spodnej vody.

Prispieva k redukcii CO2

Začlenením Marmox THERMOBLOCK® do konštrukcie budovy je možné znížiť emisie CO2 spôsobené tepelnými stratami. Rovnako pri výrobe Marmox THERMOBLOCK® nevzniká poškodzovanie ozónu či potenciál globálneho otepľovania.