Novinka - modelovy rad KARELIA.

Image description

 

Pece modelového radu KARELIA boli vyvinuté ako moderný koncept mastencových pecí Tulikivi s masívnym mastencovým jadrom, moderným tvarom a nápaditým vzhľadom.

Napriek svojej malej veľkosti efektívne vyžarujú zdravé sálavé teplo po dlhý čas.

Vývojom týchto pecí chcela firma TULIKIVI priniesť na trh akumulačné pece s čistými modernými líniami, ktoré nie sú rušené rôznymi otvormi na vyberanie popola a vzduchovými klapkami.

Image descriptionPec HIISI je základným modelom tejto rady pecí, Je dostupná v mastencovom prevedení, alebo so svetlým a tmavým náterom.

 

Povrch pecí Aalto a Kide je tvorený špeciálne vyvinutým keramickým materiálom, ktorý je dostupný v rôznom štruktúrnom prevedení. Tento materiál je tvorený žiaruvzdornou keramikou, ktorá je odliata do rôznych foriem.

Image descriptionPec Aalto má na povrchu zvlnený tvar ("Aalto" je po fínsky vlna).

 

Image description Povrch pece Kide reprezentuje tvar krištáľov ("Kide" je po fínsky Krištáľ).

 

Obidva povrchy sú dostupné v svetlom, alebo tmavom prevedení.

Tulikivi pece Hiisi, Aalto a Kide sú akumulačné pece, ktoré sa hodia obzvlášť do nízkenergetických domov. Od bežných krbov sa odlišujú svojou akumulačnou schopnosťou. Tá je dosiahnutá vďaka mastencovému jadru pece, ktoré po nahriatí vyžaruje akumulované teplo po dlhý čas. Účinnosť týchto pecí je vynikajúca a pohybuje sa na úrovni 81 – 89%.

Hodnoty emisií definované v najprísnejších svetových normách a ktoré vstúpia do platnosti v roku 2015 výrazne podkračujú.

Vďaka ich špeciálnemu ohnisku sa jedná o hybridné pece, v ktorých sa dá spaľovať ako drevo tak aj pelety.

Do modelov Hiisi4, Aalto4 a Kide4 sa dá navyše zabudovať teplovodný výmenník, ktorý sa dá pripojiť na centrálny systém vykurovania.