Najčastejšie otázky

 

Koľko stoja mastencové pece TULIKIVI?

Cena mastencovej peci vždy závisí od jej veľkosti, prevedenia a povrchovej úpravy. Dovoľte nám navrhnúť mastencovú pec pre Váš dom, byt, alebo chatu a spolu s návrhom pripravíme pre Vás cenovú kalkuláciu.

Prečo nie sú ceny mastencových pecí uvádzané na webovej stránke?

Politika firmy TULIKIVI je, aby žiadny predajca týchto pecí neuvádzal ceny na internete. Naša firma sa s tým plne stotožňuje. V každej krajine je jeden predajca týchto pecí, ktorý má doporučenú predajnú cenu všetkých modelov, takú aby cena bola totožná s okolitými krajinami.

Je možné z mastencových pecí robiť teplovzdušný rozvod?

Nie, mastencové pece fungujú na úplne inom princípe ako klasické krby. Vnútro pece je vyhrievané spalinami bez použitia krbovej vložky. Teplo z pece sa šíry sálaním a nie prúdením.

Je možné zabudovať do mastencových pecí teplovodný výmenník?

Od začiatku roku 2012 je v ponuke teplovodný výmenník, ktorý sa dá zabudovať do mastencových pecí a pripojiť na centrálny systém vykurovania. (pozri časť Tulikivi Green)

Môže byť pec aj voľne stojaca v priestore?

Áno, každá strana pece je pohľadová. Je nutné však vopred vyriešiť otázku pripojenia na komín.

Ako rýchlo môžem mať postavenú mastencovú pec?

Od podpisu zmluvy trvá cca. 5 týždňov pokiaľ je pec vyrobená a pripravená na montáž. Samotná stavba pece trvá 1-3 dni, pričom na mieste stavby musí byť viac ako 5°C, preto sú v zimných mesiacoch určité obmedzenia pri výstavbe pecí.

Je možné niekde naživo vidieť mastencové pece?

Naše predajne sa nachádzajú v Podbrezovej a v Bratislave. V obidvoch predajniach je vystavených niekoľko modelov mastencových pecí rôzneho prevedenia.

V prípade vážneho záujmu vieme zorganizovať aj stretnutie u reálneho zákazníka, ktorý pravidelne používa mastencovú pec.

Pred návštevou sa prosím ohláste na čísla uvedené v kontaktoch, aby sme určite boli prítomní. Ste srdečne vítaní.

Čo je nutné pripraviť pred stavbou mastencovej pece?

Vzhľadom na to, že väčšina mastencových pecí váži viac ako 1000kg, je nutné aby pod pecou bol masívny základ bez izolácie. Je dôležité aj pripraviť pripojenie na komín. Mastencové pece sa pripájajú na komín nižšie ako je to v prípade krbov, preto je pred stavbou komína nutné konzultovať v akej výške má byť komín otvorený.

Akú majú mastencové pece spotrebu dreva?

Na 100kg pece je spotreba 1 kg dreva, čo v praxi znamená, že 1200kg vážiacu pec dokážete vykúriť s 12kg dreva. Pri 150 vykurovacích dňoch v roku spálite približne 1800kg dreva (cca 3m3).

Sú mastencové pece Tulikivi postavené len z masteca, alebo aj zo šamotu?

Mastencové pece Tulikivi sú skonštruované len z mastencových dielov. Ani v jednej z pecí nie je použitý šamot na výstavbu. Do ohniska pecí sú povkladané žiaruvzdorné diely z Cordieritu, ktorých úloha je popísaná v časti "Tulikivi vírivá komora". Video detailnej ukážky výstavby Tulikivi peci nájdete tiež na našej stránke.